Inne, lifestyle, ogród, wiedza

Doniczki produkcyjne – jak wybrać mądrze?

Doniczki produkcyjne najpierw je poznaj.

Free Photos from PixabayNiezależnie od tego, czy planujesz sadzić własne uprawy, sprzedawać swoje sadzonki na rynku, czy po prostu chcesz zrobić roślinkę doniczkową lub dwie, jest kilka rzeczy, które musisz wiedzieć, gdy chcesz wiedzieć, jak wybrać doniczki produkcyjne. Przede wszystkim, do czego służy doniczki produkcyjne? Doniczki produkcyjne to rodzaj doniczki do umieszczania roślin, z lub bez wewnętrznym uchwytem używanym do obracania i z obiegiem wody, zwykle za pomocą pompy. Doniczki produkcyjne nie są tak naprawdę używane do domów, ale raczej do robienia innych rzeczy, w takich miejscach jak szkółki czy markety ogrodnicze.

 

Doniczki produkcyjne typy i rodzaje

Doniczki z doniczkami są dobre dla szkółek wysyłkowych lub małych zakładów produkcyjnych, w których chcesz mieć możliwość szybkiego wysyłania zamówień, bez martwienia się o ustawienie linii produkcyjnej, aby to zrobić. Problem z tradycyjnymi doniczkami produkcyjnymi polega na tym, że są to duże, i  zajmują dużo miejsca. Zwykle zajmujące jedną trzecią i mogą być dość hałaśliwe, więc trzeba nad nimi uważać. Musisz mieć pewność, że się nie przegrzeją i spalić liście z twoich roślin. Typy doniczki produkcyjnych, które znajdziesz, to typ żeliwny, który jest tańszy, ale trochę hałaśliwe. Doniczki produkcyjne stalowe, które są bardzo trwałe, ale nieco większe od doniczki żeliwnych. Doniczki produkcyjne na bazie gliny, które bardziej przypominają tygiel niż doniczki; i wreszcie plastikowe doniczki produkcyjne, które są najlepsze ze wszystkich czterech.

Doniczki dla wykrojników i nie wykrojników

Dostępne są również doniczki produkcyjne do wykrojników, które są znacznie łatwiejsze w obsłudze produkcyjnej w porównaniu do tych, które nie wykorzystują wykrojników. Wykrojniki służą do wycinania kształtu doniczki i jej wnętrza, dzięki czemu można następnie uszczelnić dno doniczki i wysłać do produkcji do zakładu produkcyjnego. Doniczki sztancujące występują w różnych kształtach i rozmiarach i są znacznie tańsze niż ich odpowiedniki produkcyjne, więc jeśli potrzebujesz dużej produkcji o określonym kształcie, to jest to możliwe. Dwie rośliny, które jest w stanie utrzymać, to truskawki i słoneczniki, więc wszystko, co je ma jako rośliny, będzie przez nie doskonale wspierane. Jeśli doniczki są wystarczająco duże, aby utrzymać roślinę i rośliny, będą wyglądać jak duży talerz, który można postawić na blacie stołu, stanowiąc idealny element centralny w letnim ogrodzie.