Inne

Jak zainstalować prysznic bez użycia fachowca

Nowy prysznic to poważny projekt, który może być kosztowny, jeśli nie zostanie wykonany prawidłowo. Oto kilka kroków, które możesz podjąć, aby zapewnić, że praca pójdzie gładko.

Aby zainstalować prysznic samodzielnie, będziesz potrzebować następujących narzędzi:

  1. Zestaw kluczy
  2. Zestaw wkrętaków
  3. Szczypce
  4. Taśma
  5. Klej
  6. Poziomica

Jeśli chcesz zamontować prysznic w miejscu, gdzie wcześniej nie było takiego urządzenia, będziesz potrzebować również rur wodnych i armatury, a także przyłącza wodnego.

1. Przygotuj miejsce

Za pomocą poziomicy zaznacz kołki rozporowe przy górnej krawędzi kabiny z wszystkich stron. Następnie zamontuj kabinę na sucho, aby upewnić się, że jest ona równa i stabilna względem kołków.

Jeśli instalujesz prysznic w małym pomieszczeniu, być może będziesz musiał dodać podkładki, aby stworzyć równą powierzchnię dla podstawy prysznica. Można dodać podkładki do podłogi i podstawy prysznica poprzez umieszczenie 3 lub 4 kopców tynku gipsowego lub zaprawy murarskiej.

Gdy wszystko jest już na swoim miejscu, dodaj cienką warstwę silikonowej masy uszczelniającej do szczeliny między odpływem a miską prysznicową. Powinna ona pokryć krawędzie płytek i zabezpieczyć przed przeciekami.

2. Zamontuj panewkę

Przed rozpoczęciem instalacji przygotuj podłoże, odkurzając je z kurzu i gruzu.

Następnie należy wypoziomować podłogę za pomocą podkładek i znaczników odniesienia.

Gdy podłoga jest już wypoziomowana, wymieszaj zaprawę w worku i wylej ją na miejsce, w którym będzie siedziała patelnia prysznicowa. Rozprowadź ją równomiernie i użyj kielni, aby rozprowadzić ją płasko.

3. Zainstaluj odpływ

Wyczyść rurę odpływową, nałóż warstwę silikonowego uszczelnienia wokół górnego kołnierza otworu odpływowego. Włóż zespół odpływowy i nakręć na niego nakrętkę mocującą. Dokręć ją szczypcami i wytrzyj nadmiar uszczelki.

Następnie wkładamy korpus odpływu do otworu w brodziku od góry i mocno dociskamy (nie przekręcamy). Gdy korpus odpływu jest już na równi z panewką, nałożyć na kołnierz uszczelkę gumową i uszczelkę fibrową. Dokręcić nakrętkę odpływu, aby zabezpieczyć uszczelki na miejscu.

4. Zamontuj płytki

Po usunięciu wszystkich starych płytek, nałóż warstwę cienkiej zaprawy na ścianę, na której znajdzie się nowa płytka. Używaj poziomicy, aby wszystko było równe.

5. Zainstaluj armaturę

Kolejną ważną częścią tego etapu jest zaznaczenie lokalizacji zaworów sterujących prysznicem i wszelkich innych elementów, które muszą być wywiercone do instalacji. Za pomocą piły do otworów wytnij otwory dla tych elementów w odpowiednim miejscu.

Aby zakończyć instalację, przymocuj ściany prysznica do kołków rozporowych za pomocą ocynkowanych śrub. Upewnij się, że śruby mają duże łby.

Nasi eksperci ze strony https://sevante.pl chętnie odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.