Ogrodzenia akustyczne

Ogrodzenia akustyczne ogrodzenia spośród ekranów dźwiękowych

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne – redukcja hałasu na Twoim podwórku

photo
Ekrany dźwiękochłonne cena

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia dźwiękoszczelne dobrze sprawdzają się w kontroli dźwięku. Większość dźwiękoszczelnych ogrodzeń odbija większość dźwięków z powrotem do ich zewnętrznych źródeł. Inne dźwiękoszczelne prace ogrodzeniowe są wykonywane przy użyciu paneli akustycznych, paneli pochłaniających hałas, dyfuzorów lub mat.

Parawany hałasu pozorne

Ogrodzenia akustyczne działają dzięki zastosowaniu materiałów pochłaniających hałas, które blokują dźwięk. Najpopularniejszym z tych materiałów jest drewno, stosowane zarówno jako materiał pełny, jak i w postaci paneli. Drewniane ogrodzenia akustyczne są bardziej skuteczne w odizolowanych obszarach o wysokim natężeniu źródeł dźwięku. Inne dźwiękoszczelne prace ogrodzeniowe wykorzystują użycie mat, dyfuzorów, a nawet dźwiękochłonnej farby na betonie.

Parawany hałasu taryfikator

Jedno z pierwszych zastosowań ogrodzeń akustycznych miało miejsce wokół dworców kolejowych. W latach 60-tych XX wieku rząd federalny Stanów Zjednoczonych wprowadził wymóg, aby wszystkie lokomotywy w USA posiadały w swoich kabinach okna dźwiękochłonne. Służyło to dwóm celom; pierwszym było zmniejszenie liczby wypadków kolejowych spowodowanych nadmiernym hałasem. Drugim celem było ograniczenie nadmiernego nagrzewania się maszynowni od pary wodnej, która przenika przez kanały powietrzne z silnika do kabiny.

Parawan akustyczne nieobce

W innych miejscach na terenie całego kraju ogrodzenia akustyczne służą innym celom, a mianowicie zatrzymywaniu dzikich zwierząt. Na obszarach, gdzie jelenie i inne zwierzęta stanowią problem, ogrodzenia akustyczne służą bardzo praktycznemu celowi. Zwierzęta są odstraszane przez gęstą barierę, ponieważ pochłania ona dźwięk. Chociaż nie zniechęca to pojazdów do przejeżdżania przez barierę, sprawia, że zwierzęta trzymają się z dala od obszarów, które mogą być wrażliwe na dźwięk.

Budowa ekranów akustycznych wymaga użycia specjalnych narzędzi i materiałów, takich jak drewniane listwy lub metalowe belki. Materiały takie jak guma czy plastik mogą być stosowane, jeśli penetracja dźwięku nie jest głównym problemem. Skuteczność ogrodzeń akustycznych zależy od ich lokalizacji, grubości użytego materiału, konstrukcji elementu oraz częstotliwości użytkowania. Ogólnie rzecz biorąc, im grubszy jest zastosowany materiał i im większa częstotliwość użytkowania, tym skuteczniej będzie on redukował hałas.

Drugim problemem, z którym boryka się obecnie większość firm, jest wpływ instalacji ogrodzeń akustycznych na środowisko naturalne. Redukcja hałasu jest rzeczą pozytywną, ale nadmierna redukcja hałasu jest rzeczą negatywną. Stwierdzono, że konstrukcje ogrodzeń akustycznych mają tendencję do pochłaniania i odbijania hałasu, a nie jego rozpraszania.

Parawany foniczne do gmachu

Na przykład, ogrodzenie akustyczne umieszczone na małym obszarze wiejskim stworzy cichszą atmosferę niż to, które znajduje się przy ruchliwej autostradzie. Powodem tego jest fakt, że bariera akustyczna na autostradzie działa jak bariera akustyczna. Stwierdzono, że bariery akustyczne działają jak deflektory dźwięku i skutecznie pochłaniają większość częstotliwości hałasu. Mniejsze ogrodzenia są bardziej skuteczne w tym zakresie niż większe, grubsze, bariery.

Istnieje wiele czynników, które wpływają na skuteczność ogrodzeń akustycznych. Ilość hałasu, który jest pochłaniany i odbijany, określa skuteczność ogrodzenia w redukcji hałasu. Jeżeli ogrodzenie nie jest wykonane z materiałów, które pochłaniają dźwięk w stopniu wystarczającym do zmniejszenia pogłosu powodowanego przez ruch uliczny, wówczas ogrodzenie uznaje się za nieskuteczne.

Innym czynnikiem, który wpływa na skuteczność ogrodzeń akustycznych jest to, gdzie ogrodzenie znajduje się obok innych domów i firm. Jeśli ogrodzenie znajduje się w pobliżu ruchliwej drogi lub autostrady, wtedy dom i firma sąsiadów może być również dotknięte. Ponadto, jeśli dom i firma sąsiadów są na tym samym bloku co autostrada, głośny dźwięk sąsiada będzie podróżować w powietrzu i być echo w sąsiednich domach i firmach.

Ekrany dźwiękowe samochodowe

Innym czynnikiem, który wpływa na skuteczność ogrodzenia akustycznego jest to, czy jest ono zbudowane z folii odblaskowej czy powłoki dźwiękoszczelnej. Większość folii odblaskowych nie ma wytrzymałości i trwałości wymaganej do zapobiegania odbijaniu się dźwięku od ziemi i z powrotem do bariery. Powłoka dźwiękoszczelna z drugiej strony pozwoli tylko powietrzu otaczającemu barierę podróżować przez nią. Powietrze następnie rozprasza dźwięk w obrębie bariery. W ten sposób nie będzie on odbijany z powrotem do domu lub firmy.

Istnieje wiele powodów, aby rozważyć instalację akustycznej bariery zewnętrznej. Jednym z powodów jest to, że jeśli masz podwórko, już wiesz, jak irytujące może być, aby usłyszeć hałas sąsiednich. Dźwięk przejeżdżających samochodów, szczekających psów lub innych hałasów sąsiedztwa może sprawić, że nawet najcichsza noc koszmar. Z dźwiękoszczelnym ogrodzeniem, będziesz w stanie cieszyć się swoim podwórku bez konieczności znosić irytujące dźwięki lub obudzony przez najmniejszy dźwięk sąsiedztwa.