Ogrodzenia akustyczne

Ogrodzenia akustyczne to bariery dźwiękochłonne

Ogrodzenia akustyczne Różne rodzaje ogrodzeń akustycznych

photo
Ekrany akustyczne cena

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne mają różne przeznaczenie i cechy. Niektóre z nich charakteryzują się lepszym pochłanianiem dźwięku niż inne. Poniżej znajduje się krótki opis każdego z dostępnych modeli.

Ekrany akustyczne allegro

Ogrodzenia dźwiękoszczelne: Te opcje ogrodzeń dźwiękoszczelnych są dostępne w różnych grubościach i gęstościach. Ogólnie rzecz biorąc, dźwiękoszczelne ogrodzenia działają dobrze z barierą dźwiękową o średniej gęstości. Jednak większość z tych dźwiękoszczelnych systemów ogrodzeniowych odbija większość dźwięku z powrotem do ich oryginalnych źródeł.

Ekrany foniczne do budynku

Niewidzialne ogrodzenia z białym szumem: Te opcje dźwiękoszczelne są zwykle nasączone białym szumem. W związku z tym, nie produkują żadnych irytujących szum tła. Są one bardzo skuteczne w utrzymaniu hałasów na zewnątrz, ale przy ich instalacji, ważne jest, aby zainstalować je co najmniej dwie stopy od ściany domu. Instalacja niewidzialnego białego szumu ogrodzenia jest dość prosta. Wystarczy dodać panel dźwiękoszczelny o grubości 1 cala lub więcej do zewnętrznej strony domu.

Ekrany hałasu transportowe

Paned-Back Acoustic Fences: Te dźwiękoszczelne ogrodzenia są instalowane poprzez przyklejenie jednej strony do domu, a drugiej do krawędzi trawnika. Najczęściej są one używane do podziału strefy hałasu na podwórku. Paned-back ogrodzenia akustyczne działają dobrze w redukcji hałasu. Można je łatwo zamontować za pomocą śruby lub wkrętu. Paned-back ogrodzenia akustyczne są zwykle zbudowane z drewna lub kompozytów z tworzyw sztucznych.

Różne rodzaje ogrodzeń akustycznych: Istnieją różne rodzaje dźwiękoszczelnych ogrodzonych opcji dostępnych dla różnych typów ustawień podwórka. Na przykład, może chcesz zainstalować dźwiękoszczelne ogrodzenia w swoim podwórku, aby zapobiec niepożądanemu wtargnięciu dzieci z sąsiedztwa. Może trzeba też trzymać się z dala od intruzów, jeśli masz sąsiada, który lubi grać głośną muzykę. Niezależnie od potrzeb lub celu, istnieje kilka opcji dla Ciebie. Oto kilka popularnych typów ogrodzeń akustycznych, które warto rozważyć.

Panele panelowe: Panele panelowe są zazwyczaj wykonane z drewna lub metalu. Panel składa się z dwóch równoległych paneli, które zachodzą na siebie o półtora cala. Pozwala to na pogłos fal dźwiękowych przez materiał, redukując echo. Ogrodzenia panelowe mogą być również instalowane poprzez rozsuwanie paneli. Panele typu paned-back są skuteczne w redukcji hałasu, ponieważ są w stanie pochłaniać fale dźwiękowe zanim dotrą one do słuchacza.

Parawan hałasu jawne

Wood Paned-Back Fences: Ogrodzenia drewniane są dość popularne, ponieważ są trwałe i występują w różnych stylach. Drewno jest wystarczająco mocne, aby wytrzymać uderzenia spowodowane przez pojazdy przejeżdżające nad nimi. Inną zaletą drewna jest to, że może być malowane, aby dopasować każdy kolor domu. Istnieją różne plamy, które można wykorzystać, aby dostosować wygląd tych ogrodzeń.

Panele z włókna szklanego: Włókno szklane jest bardzo dobrą opcją dla ogrodzeń dźwiękoszczelnych, ponieważ jest dość skuteczny w blokowaniu źródeł dźwięku. W przeciwieństwie do drewna, które muszą być malowane od czasu do czasu, włókna szklanego nie gnije lub pogorszyć. Paned- zestawy ogrodzeniowe są dostępne w różnych rozmiarach, dzięki czemu można łatwo znaleźć taki, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Niektóre z tych ogrodzeń mają automatyczne systemy, które zamykają luki, gdy czujnik wykryje osobę zbliżającą się lub idzie w pobliżu, dlatego zaleca się, aby kupić czujnik, który jest skuteczny w swoim zakresie.

Aluminiowe ogrodzenia: Ten rodzaj ogrodzenia jest najtańszy, ale jest to również najbardziej skuteczne w zmniejszaniu zanieczyszczenia hałasem. To dlatego, że folia aluminiowa jest barierą, która skutecznie pochłania dźwięk. Jednak ten typ ogrodzenia może blokować dźwięk z niektórych obszarów. Jeśli trzeba kontrolować hałas ruchu, ogrodzenia aluminiowe mogą nie być właściwym wyborem dla Ciebie. Ogrodzenia z otworami w nim może być również problem, zwłaszcza jeśli otwory są w pobliżu innych budynków lub w lesie.

Parawan dźwiękochłonne należność

Metalowe ogrodzenia akustyczne: Chociaż metal może być ciężki, jest dobrym materiałem dźwiękoszczelnym. Jednakże, metal może nie być w stanie prawidłowo pochłaniać dźwięk. Metalowe ogrodzenia są podatne na rdzewienie, wgniecenia i wyszczerbienia. Nie jest również wskazane wycinanie otworów w tych ogrodzeniach, ponieważ zwiększy to ryzyko przedostania się szkodników i zwierząt do ich wnętrza. Większość prac związanych z ogrodzeniami metalowymi jest dość tania, ale nie jest możliwe zbudowanie ogrodzenia, które będzie całkowicie dźwiękoszczelne dla Twojego domu.

Ogrodzenia drewniane: Drewniane ogrodzenia dźwiękoszczelne są najlepsze dla mniejszego zanieczyszczenia hałasem i dla tych, którzy chcą zachować swoje ogrody wolne od dźwięku. Istnieje jednak wiele problemów związanych z drewnianymi ogrodzeniami. Jeśli mieszkasz w obszarze, gdzie jest dużo ruchu pieszego, może nie być w stanie cieszyć się tego typu ogrodzenia.