Inne

Plastikowe ogrodzenie – powszechny wybór do użytku na zewnątrz

Plastikowe ogrodzenie – powszechny wybór do użytku na zewnątrz

Plastikowe ogrodzenie, winylowe lub polipropylenowe, PCV, nylon lub polietylen to po prostu ogrodzenie z tworzywa sztucznego zbudowane z kompozytów plastikowych, takich jak polietylen, nylon lub winyl. Materiał kompozytowy jest zwykle mieszanką dwóch lub więcej materiałów, zwykle składających się z polietylenu o dużej gęstości i żywicy z tworzywa sztucznego o małej gęstości. Kompozyty kompozytowe są bardzo odporne na warunki atmosferyczne i łatwe w montażu w każdych warunkach klimatycznych. Te kompozyty są zwykle nakładane na wykończone drewniane lub metalowe ogrodzenie, a następnie są malowane i zszywane. To najtańsza alternatywa dla zakupu gotowego ogrodzenia, zwłaszcza jeśli można kupić ogrodzenie kompozytowe gotowe ze sklepu z narzędziami. Wymaga to jednak, aby ogrodzenie zostało przycięte i zmontowane przez profesjonalistę, a ogrodzenie powinno mieć nałożoną powłokę ochronną, zwykle malowaną.

Plastikowe ogrodzenie może być wykonane z różnych rodzajów kompozytów plastikowych, takich jak polietylen, winyl lub nylon, ale ten materiał jest również znany jako PVC lub PET, poliwinyl. Polietylen i winyl są powszechnie stosowane w budowaniu kompozytów z tworzyw sztucznych i są najpowszechniejszymi materiałami używanymi do ogrodzeń ze względu na ich niski koszt i lekkie właściwości. Kompozyty PVC i PET są również odporne na promieniowanie ultrafioletowe (UV) i inne warunki środowiskowe, co czyni je idealnym wyborem do zastosowań zewnętrznych. Oprócz niskiego kosztu kompozyty te są również wystarczająco trwałe, aby wytrzymać zużycie podczas codziennego użytkowania oraz działanie wody, wiatru i deszczu. Ponadto materiały te można łatwo formować w dowolny pożądany kształt.

Plastikowe ogrodzenia kompozytowe wykonane z polietylenu, PCV lub PET nadają się do obszarów, w których drzewa nie mogą rosnąć, a drzewa rosnące w okolicy mogą uszkodzić ogrodzenie. Dzieje się tak, ponieważ polietylen i PVC są odporne na wiatr i deszcz. Są również ognioodporne, co czyni je idealnymi do stosowania wokół basenów, kominków i innych miejsc, które mogą nie mieć dostępu do gniazdek elektrycznych. Mogą również zapobiegać przedostawaniu się szkodników, takich jak termity i mrówki, do materiału kompozytowego. Jeśli szukasz niedrogiego, trwałego, mocnego ogrodzenia, rozważ ogrodzenie z kompozytu polietylenowego lub PCV.