wiedza

Poliuretany Czaniec – brand, który zna potrzeby współczesnego konsumenta

Poliuretany Czaniec – brand, który zna potrzeby współczesnego konsumenta

 

Tworzywa sztuczne zrewolucjonizowały świat – bo nagle okazało się, że poszukiwanie materiałów, w których można by było stworzyć konkretne przedmioty, nie musi wcale oznaczać żmudnych poszukiwań.

Wszystko zmieniło się diametralnie, gdy odkryto mechanizmy rządzące powstawaniem syntetyków – czyli gdy dokonano ważnych odkryć z zakresu chemii organicznej i dostosowano do tego osiągnięcia nowoczesnej myśli technicznej, w zakresie budowy odpowiednich maszyn. Od tamtej pory pewne tworzywa można produkować masowo i niskim kosztem – zyskiwać dowolne ilości potrzebnych materiałów we właściwie dowolnym czasie. A niektóre z tych tworzyw okazały się bardzo uniwersalne.

Brand Poliuretany Czaniec – czym się zajmuje?

Poliuretan to substancja, która powstała dzięki temu, że odkryto i zrozumiano zasadę poliaddycji. Zastosowano ją wobec łańcuchów uretanowych i w ten sposób otrzymano tworzywo, która zasłużyło sobie na miano sztucznego kauczuku. Szybko się bowiem okazało, że wykazuje te same właściwości, co naturalna guma, pozyskiwana z żywicy konkretnego gatunku drzewa. A z czasem przekonano się jeszcze, że poliuretan jest znacznie bardziej wytrzymały na różne czynniki zewnętrzne od swojego naturalnego odpowiednika. Z tych wszystkich powodów to tworzywo od lat robi zawrotną karierę w przemyśle, a obecnie otacza współczesnych ludzi w wielu codziennych sytuacjach – bo można go znaleźć w meblach, ubraniach, pojazdach czy elementach elewacji budynków.

Właściwości poliuretanu sprawiły, że zadomowił się on przede wszystkim w asortymencie producentów kół. Jako alternatywa dla gumy, stał się nowym rozwiązaniem, które zaczęło zastępować gumowe opony. Podobne właściwości, takie jak pewność toczenia czy amortyzacja wstrząsów, zapewnia odpowiednio gruba warstwa poliuretanu, wylana bezpośrednio na felgę kółka wykonanego ze stali, aluminium czy innego syntetyku. Na rynku szybko pojawiły się firmy, które specjalizują się właśnie w produkcji poliuretanu – i są w stanie spełniać bardzo konkretne oczekiwania swoich klientów, wpływając na właściwości danej dawki sztucznego kauczuku.

W Polsce taką firmą jest brand Poliuretany Czaniec – oczywiście z siedzibą w Czańcu. Ogromne doświadczenie pracowników sprawia, że ta marka jest w stanie spełniać rozmaite prośby klientów. Poliuretanem oblewa nie tylko proste koła i rolki, ale też części, które potrzebują na przykład specjalnego bieżnika. Ma w swojej ofercie wzbogacone o poliuretan koła zębate i części do tworzenia piły taśmowej. Tu mogą bez obaw zgłaszać się wszyscy, którym potrzebne są jakiekolwiek części z poliuretanu – albo regeneracja jakiegoś wysłużonego elementu.