IT

Szybkie spojrzenie na Androida

Szybkie spojrzenie na Androida

Android to mobilny system operacyjny typu open source przeznaczony głównie dla telefonów komórkowych z ekranem dotykowym, w tym tabletów i smartfonów. Chociaż Android Google stał się niezwykle popularny z wielu różnych powodów, nie wszyscy zgadzają się z niektórymi jego cechami. Niektórzy uważają, że brakuje mu pewnych funkcji, które są popularne wśród użytkowników, podczas gdy innym nie podoba się kierunek, w którym zmierza Android. Jeszcze inni uważają, że system operacyjny Android jest zbyt niestabilny, aby można go było używać w powszechnym użyciu. W tym artykule omówimy te i inne obawy dotyczące Androida, abyś mógł zdecydować, czy jest on odpowiedni dla Twoich potrzeb, czy nie.

Jedną z największych krytyki Androida jest to, że większość użytkowników nie lubi udostępniać nikomu danych na swoich telefonach komórkowych. W większości przypadków użytkownicy Androida muszą udostępniać informacje między telefonem a Google, co pozostawia ich na łasce tych firm i Google, komu udostępniają dane. System Android nie został zaprojektowany do udostępniania informacji między użytkownikami; jednak może się to zdarzyć w wielu przypadkach. Niektórzy uważają również, że Android ma niski poziom wydajności, ale jest to coś, co może zostać naprawione w przyszłości, jeśli programiści zdecydują się to naprawić.

Istnieje również wiele problemów z bezpieczeństwem telefonów z systemem Android, co może bardzo utrudniać użytkownikom przechowywanie danych, które umieszczają na telefonie. Android ma ekran blokady, który może pozwolić użytkownikom na zablokowanie wewnętrznej pamięci telefonu, ale problem polega na tym, że nie może go zablokować inny użytkownik. Ponieważ ekran blokady nie może być zablokowany przez inną osobę, oznacza to, że użytkownicy są narażeni na to, że ktoś spojrzy na ich telefon. Zaleca się, aby użytkownicy włączali blokowanie ekranu przed wyjściem z domu, aby ktoś nie mógł po prostu zabrać telefonu i używać go bez utraty dostępu do niego.