dom

Twoje poddasze – dowiedz się, jakie zalety skrywa!

Zamień wady w zalety

Mogłoby się wydawać, że poddasze to ta część domu, która ma więcej wad niż zalet. Uciążliwe skosy, konieczność ciągłego wspinania się po schodach, ograniczona przestrzeń użytkowa… Okazuje się jednak, że ta najwyższa część domu kryje w sobie wiele pozytywnych niespodzianek, które mogą cię zaskoczyć. Wystarczy tylko, że je dostrzeżesz i odpowiednio wykorzystasz! Poznaj szereg zalet, które przekonają cię do tego, że warto urządzić swoje poddasze!

Wydawać by się mogło, że największymi minusami poddasza są liczne skosy, które znacznie ograniczają przestrzeń użytkową. Zmieńmy to przekonanie i spójrzmy na nie z nieco innej strony! Skosy oraz znajdujące się tuż pod nimi belki stropowe, a także podtrzymujące sufit słupy mogą nadać twojemu wnętrzu nietuzinkowy, niepowtarzalny charakter. Musisz tylko odpowiednio je wyeksponować, a twoje poddasze z pewnością nabierze klimatu i będzie wyglądać wspaniale!

Ciesz się naturalnym światłem

Umieszczone na skosach okna dachowe to doskonałe źródło światła dziennego. Wykorzystaj to! Dobrym pomysłem jest ustawienie pod takim oknem np. toaletki, przy której wykonuje się codzienny makijaż – dzięki temu zawsze ma się kontrolę nad tym, jak nakładane kosmetyki będą wyglądać w naturalnym świetle. Pod oknem dachowym równie dobrze można umieścić biurko, tym samym tworząc sobie doskonałą przestrzeń do nauki lub pracy w domu. Innym wartym rozważenia rozwiązaniem jest wykorzystanie źródła światła dziennego jako najlepszego oświetlenia do czytania książek – jeśli więc lubisz spędzać wolny czas na lekturze, przemyśl ustawienie pod dachowymi oknami wygodnego fotela, w którym będziesz mógł rozsiadać się z ulubioną powieścią.

Odetnij się od codziennego hałasu

Potrzebujesz czasami odrobiny wyciszenia i odpoczynku od otaczającego cię świata? Odpowiednio wykorzystane poddasze może okazać się najlepszą odpowiedzią na twoje potrzeby! Najwyższe piętro w domu jest jego najcichszym zakątkiem znajdującym się z dala od kuchni, salonu i innych pomieszczeń, które zwykle przyciągają domowników jak magnes. Czy nie warto więc stworzyć sobie na nim swojej osobistej oazy spokoju, w której będziesz mógł odpocząć i wyciszyć się zawsze, kiedy będziesz tego potrzebował? Naszym zdaniem to doskonały pomysł!

Artykuł powstal przy współpracy z https://jarstol.eu

Tagi:

  • krystyna przybysz