lifestyle

Co oferuje Szczyrk w sezonie letnim?

Szczyrk to nie tylko stoki, wyciągi i trasy narciarskie. Dolina Żylicy położona jest pomiędzy dwoma imponującymi masywami górskimi: Klimczoka oraz Skrzycznego, które zachwycają swoją urodą nie tylko zimą. Szczyrk jako miejscowość turystyczna i wypoczynkowa ma wiele do zaoferowania o każdej porze roku. Sprawdź, co polecamy na nadchodzące wakacje.

Trasy rowerowe w Szczyrku

Wakacje w Szczyrku to gratka dla miłośników turystyki rowerowej. W pobliżu miasteczka znajduje się także kilka pięknych, widokowych tras rowerowych o różnym poziomie trudności:

  • trasa rowerowa Skrzyczne;
  • trasa Magura;
  • trasa rowerowa Wokół Skalitego;
  • szlak rowerowy Górka – Bieniatka;
  • szlak rowerowy na Beskid;
  • tor Crossowy;
  • ścieżka rowerowo-piesza nad Żylicą.

W zależności od upodobań do kolarstwa górskiego i turystycznego, każdy amator dwóch kółek znajdzie dla siebie rozrywkę adekwatną do poziomu umiejętności.

Szczyrk szlaki piesze

Szczyrk to naturalne środowisko dla entuzjastów turystyki pieszej w malowniczych okolicznościach przyrody. W dolinie zaczyna się wiele pięknych górskich szlaków, które można odwiedzać z rodziną lub bliskimi znajomymi. Strome podejścia zachęcą miłośników wysiłku fizycznego, ale znajdzie się również dużo mniej wymagających tras, które będą przyjazne dla osób starszych lub małych dzieci, które niekoniecznie dobrze znoszą długie piesze wędrówki. Infrastruktura szlaków pieszych jest czytelna, a stosując się do wskazań tablic, ciężko zabłądzić. W Szczyrku na każdym kroku spotkasz przyjaznych ludzi, którzy chętnie pomogą w potrzebie.

Jaskinie w Szczyrku

Mniej popularne, aczkolwiek niezwykle zjawiskowe są jaskinie podziemne, które wymagają zwiedzania z wyspecjalizowanym przewodnikiem. Jaskinie w Szczyrku to ostoja naturalnych procesów geologicznych i przyrodniczych, które zachwycają swoją niezwykłą urodą. W Beskidach organizowane są profesjonalne wycieczki. Nieliczne z nich można zwiedzać samodzielnie i bez doświadczenia związanego z wspinaczką. Jednak dla osób, które już mają doświadczenie w eksploracji jaskiń, doskonale wiedzą, że Szczyrk ma do zaoferowania bardzo dużo miłośnikom cavingu.

Aktywność, wysiłek… a co po wysiłku?

Po spędzeniu aktywnego dnia w górach, każdemu turyście marzy się z pewnością błogi wypoczynek w hotelu. W dolinie Żylicy bardzo rozwinięte jest zaplecze gastronomiczne oraz noclegowe dla przyjezdnych o każdej porze roku. Skalite to propozycja dla osób, ceniących sobie wszelkie udogodnienia związane z pobytem urlopowym. Czyż można zaproponować coś lepszego niż wizytę w spa dla dwojga jako zwieńczenie letniego, upalnego dnia?