dom

Metalowe schody modułowe – co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu?

Schody modułowe to rozwiązanie cieszące się coraz większym zainteresowaniem. Nic w tym dziwnego, ponieważ mają one uniwersalne zastosowanie, ich montaż jest naprawdę bardzo prosty, a cena niespecjalnie wygórowana. Dobrej jakości modułowe schody metalowe produkowane są przy wykorzystaniu najnowocześniejszych urządzeń laserowych przeznaczonych do cięcia stali. Dzięki temu każdy nawet najdrobniejszy detal jest perfekcyjnie wykonany. Takie schody można znaleźć między innymi w ofercie Pekabet.

Definicja schodów modułowych

Jaka jest definicja schodów modułowych, niekiedy też określanych jako schody systemowe? Otóż jest ro specjalna konstrukcja przeznaczona do samodzielnego montażu – ten na szczęście nie jest specjalnie skomplikowany, co sprawia, że bez większych trudności każdy będzie mógł sobie z tym poradzić. Łączenie ze sobą poszczególnych elementów nie jest czasochłonne. To jak długo będzie trwała cała procedura, zależne jest przede wszystkim od układu, rodzaju oraz wysokości schodów.

Dlaczego warto skorzystać ze schodów modułowych?

Wykorzystanie schodów modułowych niesie ze sobą sporo korzyści – przede wszystkim pozwala na zaoszczędzenie miejsca, co istotne znacznie będzie miało przede wszystkim w niewielkich pomieszczeniach. Wizualnie takie schody prezentują się nowocześnie, lekko, nie powodują przytłoczenia we wnętrzu, a przy tym są bardzo funkcjonalne.
Montaż schodów modułowych jest znacznie tańszych niż ich drewnianych czy żelbetowych odpowiedników.

W przypadku rozwiązań systemowych poza ceną ważne jest również to, że dzięki nim można dość szybko stworzyć pożądane schody i to bez nadmiernego wysiłki. Ze względu na prosty montaż każdy będzie mógł zadanie zrealizować samodzielnie. W razie jakichkolwiek problemów w sieci jest mnóstwo filmów instruktażowych ukazujących to, jak łączyć ze sobą poszczególne elementy schodów systemowych.

Gdzie można wykorzystać metalowe schody systemowe?

Możliwości zastosowania schodów metalowych jest całkiem sporo. Dzięki poszczególnym modułom można w łatwy sposób dobrać odpowiednią ilość stopni do oczekiwanej wysokości. Wszystkie elementy są ocynkowane i odpowiednio zabezpieczone, przez co z powodzeniem można stosować je zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. Najpopularniejsze ich zastosowanie ma miejsce przy budynkach gospodarczych, piwnicach, garażach czy strychach, nie ma również przeszkód ku temu, by potraktować je jako schody główne zewnętrzne.

Stopnie mogą być wykończone drewnem, dzięki czemu takie schody mogą stać się również nowoczesnym elementem wyposażenia budynków mieszkalnych.