lifestyle

Legginsy na każdą okazję – kiedy je można założyć?

Legginsy to wygodna i elegancka alternatywa dla spodni czy rajstop. Choć wiele osób nadal uważa ten strój za obciachowy, w praktyce doskonale sprawdza się przy wielu okazjach. Kiedy można nosić tego typu strój i o czym warto pamiętać przy ich zakładaniu? O tym więcej w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury.

Kiedy sprawdzą się legginsy?

W takich sklepach jak Conteshop znaleźć można wiele rodzajów legginsów, przeznaczonych na różne okazje. Do najpopularniejszych należą:

  • Legginsy treningowe lub sportowe. Idealne na poranny jogging czy siłownię. Charakteryzują się one dużą swobodą ruchów oraz przyjaznym dla skóry materiałem pochłaniającym pot. Dzięki temu w czasie treningu możesz czuć się świeżo.
  • Legginsy ciążowe, przeznaczone dla pań spodziewających się dziecka. Na uwagę zasługuje tutaj łatwość ich ubierania oraz brak ucisku na brzuch. Z tego powodu są one dziś niezwykle popularne.
  • Legginsy do sukienki, alternatywa dla rajstop czy pończoch. Można w nich wybrać się na imprezę lub spotkanie ze znajomymi.
  • Legginsy na co dzień. Wybór dla kobiet, które kochają wygodę i swobodę w domu. Sprawdzą się zarówno w czasie wykonywania swoich domowych obowiązków, jak i na chwilę spędzane z rodziną.

W swojej garderobie warto mieć przynajmniej jedną parę wygodnych, obcisłych getrów.

Jak nosić legginsy, by zawsze wyglądać świetnie?

Wybór odpowiedniego stroju to jeszcze nie wszystko. Zakładając legginsy, warto pamiętać o kilku ważnych zasadach, by dobrze się prezentować w każdej sytuacji.

  • Choć stanowią dobrą alternatywę dla spodni, legginsy nadal nimi nie są. Dlatego też warto założyć do nich nieco dłuższą koszulkę lub spódniczkę, zasłaniającą pupę.
  • Nie naciągaj ich na siłę – w ten sposób sprawisz, że materiał będzie bardziej prześwitujący i będzie przez nie widać Twoją bieliznę. Bardziej estetycznie prezentują się nieco grubsze modele kryjące.
  • Legginsy sportowe dobrze sprawią się na czas treningu czy uprawiania sportu. Jednak w codziennych stylizacjach nie prezentują się tak dobrze, jak klasyczne modele.

Pamiętaj też, że musisz się czuć w swojej kreacji swobodnie i pięknie. Zakładanie legginsów tylko z powodu mody na pewno nie będzie dobrym pomysłem. Tak samo, jak rezygnowanie z nich z powodu panujących akurat trendów.

Warto również postawić na produkty wysokiej jakości. Legginsy z dobrego materiału są nie tylko trwalsze, ale też znacznie lepiej się prezentują. Natomiast obcisłe getry przeznaczone do uprawiania sportu muszą być przyjazne skórze – najlepiej wykonane z naturalnego materiału.